Ředitelkou nemocnice Mlynářová. Lékařka a právnička

Dita Mlynářová se stane novou ředitelkou Městské nemocnice Čáslav. Neoficiální informaci jsme přinesli první. Starosta Vlastislav Málek na zastupitelstvu v pondělí 13. 9. uvedl, že jde o lékařku a právničku, čímž potvrdil naše informace z nemocničního prostředí, že jde opravdu o Mlynářovou. Čeká se na její jmenování od Rady města. Do nemocnici by měla nastoupit pravděpodobně 1. 10.

Aktualizováno: 16. 9. Ředitelkou nemocnice byla jmenována MUDr. Mgr. Dita Mlynářová: „Rada města dne 15. 9. jmenovala MUDr. Mgr. Ditu Mlynářovou do pozice ředitelky. Lékařka s právnickým vzděláním paní Mlynářová má primářskou licenci v urgentní medicíně, bohaté zkušenosti v anesteziologii a praxi z ministerstva zdravotnictví. Den nástupu do funkce bude upřesněn nejpozději běhen příštího týdne,“ oznámil Městský úřad na oficiálním facebooku města.

V minulosti zastávala i ředitelskou pozici v Městské nemocnici Městec Králové a.s. Podle oficiálního zadání pro výběrové řízení se předpokládalo, že vítěz čáslavského konkurzu nastoupí již od 1. 9.

Kdo je MUDr. Mgr. Dita Mlynářová, LL.M.
Zkušenosti v oblasti zdravotnictví získala jako lékařka Zdravotnické záchranné služby, ale praxi má i v oblasti zdravotnické legislativy coby právnička České lékařské komory. Zastávala i ředitelskou pozici v Městské nemocnici Městec Králové a.s. Do Čáslavi by měla přijít z nymburské nemocnice.

Kolik bylo zájemců?
O manažerskou funkci v nelehkém období nemocnice projevili původně zájem čtyři uchazeči. Do užšího finále nakonec postoupily dvě ženy. Jedna z favoritek nám přímo potvrdila, že o ředitelskou pozici nakonec za současné situace ztratila zájem. Od 1. 9. je zdravotní péče v Čáslavi totiž omezována, protože nelze jednoduše obsadit všechny služby lékařů. Bez 3 ambulancí, 36 lůžek interny i pacientů záchranky

ČT: Lékaři opouštějí čáslavskou nemocnici. Interna zavře v září

Řízením čáslavské nemocnice je aktuálně stále dočasně pověřen ekonomický náměstek Jiří Cimický. Ten je v hlavní manažerské funkci od 3. 6. letošního roku. Na mimořádném zastupitelstvu o nemocnici 9. 8. vedení města v čele se starostou Vlastislavem Málkem (Čáslav pro všechny) oznámilo se si neví rady s řízením zařízení, a právě proto po dohodě právě s Cimickým město začíná spolupracovat s dvěma externími firmami, personální agenturou Manuvia a firmou na krizové řízení New Dimension. Kdo v čáslavské nemocnici skončil, je ve výpovědi?

Celé personální krizi předcházelo především chování ředitele nemocnice Ing. Rudolfa Bubly vůči zaměstnancům. Bubla byl kritizován za špatnou komunikaci. Řada lékařů včetně primářů odešla. Jak se z nemocnice volá zastupitelům o pomoc. Proč? Bubla pod tíhou okolností a napjatou atmosférou rezignoval na funkci v nemocnici k 31. 5. Rada města to zvala na vědomí. Ředitele nemocnice Bublu donutili k rezignaci lékaři Následně vyhlásila výběrové řízení na funkci nového ředitele.

Zřizovatelem nemocnice je město Čáslav. Radnici vede Čáslav pro všechny v koalici s ODS a Šancí pro rodinu (KDU-ČSL). Radnice najala na krizi v nemocnici dvě externí firmy

ŽIVĚ ZASTUPITELSTVO: pondělí 13. 9. 2021 od 17:00
na Nové scéně Dusíkova divadla v Čáslavi, Masarykova 194/36
Můžete jej sledovat na místě, nebo živě na internetu (přenos zajišťuje Městský úřad Čáslav)

Související, psali jsme:
Bez 3 ambulancí, 36 lůžek interny i pacientů záchranky
Šušková: 1. report interim krizového týmu z nemocnice
Víme, kolik lékařů skončí ke konci srpna v nemocnici
Radnice najala na krizi v nemocnici dvě externí firmy
Minutu po minutě: mimořádně o krizi v nemocnici
Kdo v čáslavské nemocnici skončil, je ve výpovědi?
Místostarosta Horský z radnice: PRAVDA NEKŘIČÍ
Primářka ARO: Akutní péče i porodnice v ohrožení
Jak se z nemocnice volá zastupitelům o pomoc. Proč?
(Ne)politická nemocnice. Přemluvte lékaře i sestry
Mimořádná Rada města: Kdo je nový ředitel nemocnice?
Ředitele nemocnice Bublu donutili k rezignaci lékaři

Tomáš Ouředník

ℹČáslavské zprávy nejsou finančně podporovány městem Čáslav.

 

Sdílejte: