Když již nedává smysl „jenom“ občany informovat

Komentáře nemusí vyjadřovat názory fenomens.cz. Podporujeme občanskou společnost. Související komentář: Starosta Málek: Zrodila se hvězda? Sdružení „N“ se představuje

Od spoluobčanů i z vlastní zkušenosti víme o velmi zvláštním chování placených představitelů města. Občané nejsou často respektovanými partnery. Již nás nebaví nátlak vůči občanům i nám samotným. Komediální dopisování mezi představiteli města a takzvanou opozicí je také mimo. Řešení skutečných problémů musí být důležitější než jejich spory.

Za občanskou iniciativou Čáslav sobě je Tomáš Ouředník. Snaha věci měnit aktivně v rámci pracovních skupin, pracovních komisí je omezena a již se téměř vyčerpala. Zastupitelé jsou nevýrazní, neinformovaní. To jsou zkušenosti se zastupitelstvem od roku 2018.

Snažíme se informovat občany. Zajímáme se o dění ve městě. V řadě případech pomáháme občanům, aby lépe znali svá práva. Tím získávají dostatek odvahy a vystupují častěji na zastupitelstvu. Připomínáme přešlapy politických stran ve městě. Nabízíme občanům šanci, jak uvažovat o řízení jejich města a správě jejich městského majetku.

Jedinou možností, jak být součástí rozhodování o městě i nebýt závislý na žádné politické straně, je usilovat o účast ve volbách přes petici. Na základě voleb je složeno městské zastupitelstvo. Následně vzniká městská vláda (Rada města) a je zvolen také starosta a místostarosta.

Nejsme podporováni žádnou politickou stranou. Ani nepodporujeme žádné celostátní politické hnutí. Věnujeme se prioritně Čáslavi. Některé strany občany vůbec neinformují, jiné čekají až na období před volbami. Čáslav sobě informuje občany celoročně.

Když již nedává smysl „jenom“ občany informovat a pomáhat jim | video: facebook | youtube

Přešlapy: více ZDE. | Petice. Sbíráme podpisy: více ZDE.

Čáslav sobě

Sdílejte: