Kolíňáci ukořistili čtyři pohárové tituly v cyklokrosu

VIDEOSPECIÁL~ČTYŘI VIDEA + VÝSLEDKY + TOMBOLA Nejúspěšnějším cyklokrosovým týmem v Česku je Expres CZ Scott Team Kolín. V celkovém pořadí Českého poháru Toi Toi Cupu získali kolínští hned čtyři tituly. Mistr světa Tomáš Paprstka vyhrál už potřetí za sebou v celkové klasifikaci v kategorii muži elite. Za svou kariéru má Tomáš dokonce už čtvrtý pohárový titul, respektive tři za sebou + jeden s pauzou. Paprstka výrazně přispěl i k týmovému titulu s Janem Nesvadbou a Šimonem Vaníčkem. Jakub Schierl z kolínského týmu se stal také celkovým vítězem Českého poháru v cyklokrosu a to v kategorii juniorů. Společně s Alvinem Tomáškem a Tomášem Dudkem získal pro Expres CZ – Scott team Kolín i týmovou trofej za celkové pořadí.

Eliťáci z Kolína nejúspěšnějším týmem v poháru, Paprstka vítězí potřetí v řadě i mezi jednotlivci

Celkové pořadí 11. ročníku Českého poháru Toi Toi Cup, 7 závodů, muži elite
1. Tomáš Paprstka 201 bodů, 2. Jan Nesvadba 191 bodů (oba Expres CZ-Scott team Kolín), 3. Marek Konwa 165 bodů

1. Expres CZ-Scott team Kolín (Paprstka, Nesvadba, Vaníček) 456 bodů, 2. ČEZ CYKLO TEAM TÁBOR 259 bodů, 3. JOHNSON COLNTROLS AŠ MLADÁ BOLESLAV 221 bodů

VELKÁ CENA MĚSTA KOLÍN V CYKLOKROSU, kategorie muži elite
Finálový závod Toi Toi Cup: 1. David van der Poel, 2. Diether Sweeck, 3. Tomáš Paprstka, 5. Jan Nesvadba (oba Expres CZ-Scott team Kolín)

 Na startu elitní kategorie se objevil i silniční profesionál a velký talent Petr Vakoč. Vicemistr Evropy do 23 let i mistr republiky na silnici už má zkušenosti z Tour de France i Giro d‘Italia. Petr měl problémy a spadl v písčitém úseku.

Nejlepší okamžiky finále Českého poháru a mistrovství republiky mládeže v cyklokrosu
(včetně pádu elitního silničního profesionála Petra Vakoče)

 Na okruhu v lesoparku Borky v Kolíně, start a cíl byl v areálu Městského stadionu Mirka Tučka,  bojovalo s nástrahami trati dlouhé 2 900 metrů 6 kategorií: kadetky, žáci, kadeti, junioři, ženy elite+U23, muži elite+U23. 
Hlavními partnery finálového závodu Českého poháru, VELKÉ CENY MĚSTA KOLÍN, byla Česká pošta – Balík komplet, Elgas Kolín, město Kolín a Čeps. Finálový závod Českého poháru, který pořádal cyklokroskolin.cz,  se jel i jako mezinárodní závody UCI 1. kategorie a mistrovství republiky mládeže. 

Letos se mistrovství České republiky v cyklokrosu uskuteční 13. 1. 2018 v Mladé Boleslavi. Na začátku února potom v Nizozemském Valkenburgu budou bojovat nejlepší cyklokrosaři včetně naši jezdců o tituly mistrů světa v cyklokrosu.

 Schierl celkovým vítězem Českého poháru v cyklokrosu. Junioři z Kolína mají i týmovou trofej

Celkové pořadí 11. ročníku Českého poháru Toi Toi Cup, 7 závodů, junioři
1. Jakub Schierl 267 bodů (Expres CZ-Scott team Kolín), 2. Tomáš Ježek 248 bodů, 3. Jakub Říman 240 bodů

1. Expres CZ-Scott team Kolín (Schierl, Tomášek, Dudek) 650 bodů, 2. IVAR CS – AUTHOR TEAM 587 bodů, 3. KC KOOPERATIVA JABLONEC n.N 420 bodů

VELKÁ CENA MĚSTA KOLÍN V CYKLOKROSU, kategorie junioři
Finálový závod Toi Toi Cup: 1. Tomáš Kopecký, 2. Jakub Schierl (Expres CZ-Scott team Kolín), 3. Tomáš Ježek

 Jak se losovala tombola: finále Českého poháru, mistrovství republiky mládeže v cyklokrosu

Finále Českého poháru, mezinárodní závody UCI a mistrovství republiky mládeže v cyklokrosu nabídlo i bohatou tombolu. Hlavní cenou v Kolíně bylo jízdní kolo značky Scott a další zajímavé ceny.

Pro cyklokroskolin.czExpres CZ Scott Team Kolín
fenomens.cz

 

Sdílejte: