Konec Vostrovského. Kdo bude 6 let ředitelem Masaryčky

Ve funkci ředitele Základní školy Masarykova v Čáslavi končí po více než dvaceti letech Jaroslav Vostrovský. Bývalý dlouholetý zastupitel na stejné škole učil už od roku 1985. Teď odchází do důchodu.

Zřizovatelem základní školy je Město Čáslav, a tak „zelenou“ na nové vedení školy dávají současní představitelé města. Podle neoficiálních informací se do konkurzu na nového ředitele přihlásil pouze jeden uchazeč. A kdo minimálně šest let nakonec povede Masaryčku?

Podporuji FENOMENS.CZ číslo účtu: 2701445634/2010 (Fio banka)
Děkujeme za podporu!

„Rada města Čáslavi jmenuje Mgr. Daniela Mikše, na základě doporučení konkursní komise, ředitelem Základní školy Čáslav, Masarykova 357, IČ: 75034824, okres Kutná Hora,“ vyplývá z posledního zápisu Rady města Čáslavi.

Do konkurzu se nehlásila dosavadní zástupkyně na Masaryčce Jana Vítková, ale právě jen Daniel Mikš.

Rada města Čáslavi je aktuálně ve složení: starosta Jaromír Strnad, místostarostka Renata Vaculíková, místostarosta Ervin Petrikovič, radní Julie Provazníková, radní Zdeňka Nezbedová, radní Josef Ruml (všichni SOCDEM a Nezávislí) a radní Jiří Žaloudek (ANO 2011).

Kdo je Daniel Mikš
Profesí dlouholetý učitel na základní škole. Bývalý místostarosta je aktuálně zastupitelem (SOCDEM a Nezávislí) i předsedou Finančního výboru čáslavského zastupitelstva.

V posledních komunálních volbách 2022 v Čáslavi získal absolutně nejvíce preferenčních hlasů, a tím pádem i nejvíce ve vítězné koalici (ČSSD a Nezávislí, dnes SOCDEM a Nezávislí).

Ale po pár dnech od voleb oznámil překvapující zprávu. Navzdory obrovskému preferenčnímu úspěchu od voličů neusiloval o pozici starosty, ani místostarosty.

„Opravdu nebudu usilovat o post ve vedení města. Jsou za tím jen a pouze rodinné důvody. Není potřeba v tom něco více hledat,“ potvrdil tehdy fenomens.cz Daniel Mikš.

Teď se Daniel Mikš (SOCDEM a Nezávislí) stane z řadového učitele minimálně na šest let ředitelem Základní školy Masarykova v Čáslavi.

Město Čáslav je zřizovatelem ještě dvou základních škol: ZŠ Náměstí (ředitel Tomáš Hasík), ZŠ Sadová (ředitel Václav Vondra).

Psali jsme:
Nejúspěšnější mimo hru. Proč Mikš neusiluje ani o místostarostu?

Strnad, Mikš, Provazníková? Kdo bude starostou? Kdo ředitelem nemocnice?

Občané:„Zrada na dětech.“ Proti zvětšení skládky v petici 1 400 kritiků. ČSSD, Nezávislí i ANO to odhlasovali

Extrémní zvětšení skládky. Vedení Čáslavi souhlasí. Odpůrci varují. Ministerstvo přijímá připomínky

Kontaktujte nás +420 730 666 555 nebo redakce@fenomens.cz

Sdílejte: