Lékař se vrací do nemocnice. Kdo je to? Jak často bude ordinovat v Čáslavi?

„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo získat pana doktora Jiřího Baláše zpět pro čáslavskou nemocnici, i když jde zatím jen o částečný úvazek,“ informoval MUDr. Ctibor Provazník, pověřený řízením Městské nemocnice Čáslav. Podle něj bude doktor Baláš nyní ordinovat na chirurgickém oddělení dva dny v týdnu. 

Další velkou výzvou je aktuálně pro vedení Městské nemocnice Čáslav rekonstrukce poničené jednotky intenzivní péče interního oddělení a zajištění lékařů pro tuto část nemocničního provozu. 

Situace kolem nemocnice a jejího fungování je velmi komplikovaná a mnohdy pro veřejnost nepřehledná. A budí nadále rozruch v Čáslavi. To se projevuje jak ve veřejném prostoru, na sociálních sítích i na posledním městském zastupitelstvu.

Kritická situace totiž rozhodla poslední komunální volby, kdy zvítězila ČSSD a Nezávislí. V opozici skončila Čáslav pro všechny, která měla v minulém období starostu Málka i místostarostu Horského.  Strany z bývalé trojkoalice Šance pro rodinu (radní pro zdravotnicí Mandáková) a ODS se dokonce nedostaly vůbec do městského zastupitelstva.

Baláš působí v nemocnici od pondělí 21. listopadu. Rada města informuje, že „místní jej dobře znají z jeho předchozího mnohaletého působení a s jeho prací byli zdejší pacienti v minulosti spokojeni.“

Kdo je MUDr. Jiří Baláš
2002 promoce LF MU v Brně
2005 atestace ze všeobecné chirurgie I. st.

2002 – 2004 Oblastní nemocnice Nový Bydžov
2004 – 2022 Městská nemocnice Čáslav
2021 – dosud Chirurgická ambulance a Life-Laser s. r. o. Kolín
2022 – dosud Městská nemocnice Čáslav

2009 – dosud Lékař reprezentace plavání ČR

ℹTomáš Ouředník, fenomens.cz

 
Sdílejte: