Mladíci vystrašili střelbou dvě ženy. Z jedoucího bílého vozu. Šlo asi o kuličkovou pistoli. Případ šetří policie

Aktualizováno 2. 6. 12:42 Hrůzné okamžiky musely zažít dvě ženy v Čáslavi. Běžné středeční odpoledne narušila střelba. Stalo se tak u frekventovaného kruhového objezdu. „Chci varovat spoluobčany v 16:05 na kruhovém objezdu na ostrém rohu projíždělo bílé SUV, ze kterého se střílelo na dvě ženy. V autě byli dva mladíci. Záznam je na kameře městské policie,“ napsala veřejně jedna z obětí útoku paní N.

„Okamžitě jsem volal městskou policii a pak to bylo předáno PČR,“ sdělil nám manžel druhé oběti paní Š. A potvrdil, že paní N. byla dokonce na ošetření. Sama paní N. dodala, že po výstřelu následovala velká bolest: „Ještě teď se klepu.“

Podle charakteru a rozsahu zranění se s největší pravděpodobností jednalo o střelbu z airsoftové kuličkové zbraně. Dcera paní N. nám přímo popsala, že šlo o velmi bolestivé zraněni: „Krvavá podlitina pod lopatkou, dostat to třeba do obličeje, mohlo to mít daleko vážnější následky. Jeden řídil bíle SUV, spolujezdec střílel, při útoku se vyklonil z okénka, mamka uslyšela výstřel, hrozná bolest pod levou lopatkou, byla ráda, že vůbec došla domů.“

„Policisté zajišťují veškeré kamerové záznamy z místa události, i jejího okolí, aby v co nejkratší době ztotožnili samotné vozidlo a jeho osádku a provádí i další potřebné úkony trestního řízení. Za uvedené jednání hrozí zatím neznámému pachateli až 2letý trest odnětí svobody,“ reagoval na přímý dotaz fenomens.cz tiskový mluvčí policie Pavel Truxa.

Jak uvedla policie šlo zřejmě o airsoftové zbraně. Podle odborníků jsou zbraně poháněné manuálně, stlačeným plynem nebo elektricky. Vzhledem zpravidla napodobují zbraně reálné. Airsoft je moderní druh sportu.

„Policisté z Obvodního oddělení v Čáslavi zahájili v uplynulých dnech úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví, kterého se měl dopustit zatím neznámý pachatel 31. května v Čáslavi na kruhovém objezdu u ulic Masarykova a Tylova. Na policisty se obrátily dvě ženy, které popsaly, že na ně měl z jedoucího bílého vozidla typu SUV střílet zatím neznámý muž a zasáhnout je do zad,“ potvrdil nahlášený incident Truxa.

Pokud jste byli svědky této události u kruhového objezdu, nebo jste se s obdobným jednáním setkali, sdělte tyto informace čáslavským policistům na telefonní číslo 974 875 710, využít můžete i linku tísňového volání 158.

K podobnému incidentu nedošlo ten den jen v Čáslavi, ale i v Krchlebech, jak napsala další žena: „Vtip to není, včera cca před 21 hodinou stejné auto střílelo nejspíše z kuličkových pistolí i na nás v obci Krchleby, ať to byla zbraň opravdová, či atrapa, bylo to velice nepříjemné!“

Psali jsme:
Útočník kopal do seniora. Proč? Co se stalo u kruháče?

ℹTomáš Ouředník, fenomens.cz

Sdílejte: