Odchází primářka Hematologicko-transfuzního oddělení. Ambulance v ohrožení. Co bude s dárci krve?

Podle našich informací odchází z Hematologicko-transfuzního oddělení Městské nemocnice Čáslav primářka MUDr. Kateřina Vosyková. Stejné oddělení opustí i MUDr. Martina Husáková. Pokud se nesežene za lékařky náhrada, je v ohrožení hematologická ambulance.

Příčinou odchodu primářky Vosykové jsou údajně špatné vztahy na pracovišti. Odchod primářky je plánován zhruba na polovinu dubna. Pacienti dostávají informace, že na objednanou kontrolu nemají chodit. 

V tuto chvíli není jasné, jak moc je v ohrožení celé oddělení. „Naši základnu tvoří 3 500 dobrovolných dárců, ročně je provedeno kolem 3 000 odběrů,“ píše se na webu Městské nemocnice Čáslav. „Krev nelze uměle vyrobit a její potřeba je trvalá,“ doplňuje čáslavské nemocniční zařízení.

Odchod primářky potvrzuje v nejnovějších radničních novinách i neuvolněný místostarosta Čáslavi Ervin Petrikovič (ČSSD a NEZÁVISLÍ): „Jde například o odchod primářky hematologicko-transfuzního oddělení, za kterou bude třeba sehnat náhradu.“

„Situace na hematologii je v řešení, problém zde v současné době je, ale pacienti se nemusí bát, vedení nemocnice intenzivně pracuje na řešení, aby všichni mohli být spokojeni. Jakmile budou k dispozici další informace, budou okamžitě zveřejněny,“ informuje na sociálních sítích občany mluvčí Rady města Čáslavi a zároveň mluvčí nemocnice Zdeňka Nezbedová (ČSSD a NEZÁVISLÍ).

Na přímý SMS dotaz fenomens.cz ohledně situace na Hematologicko-transfuzním oddělení nemocnice Zdeňka Nezbedová ani po zhruba 5 hodinách vůbec nereagovala.

Bez 3 ambulancí, 36 lůžek interny i pacientů záchranky
Vozí již záchranka pacienty do Čáslavi? Názory se liší
Kdo v čáslavské nemocnici skončil, je ve výpovědi?


AKTUALIZOVÁNO: 31. 3. 2023

Názory: Jak je to s hematologicko-transfuzním oddělením. Ředitel Provazník reaguje na nespokojenost pacientů… Komentáře nemusí vyjadřovat názory fenomens.cz.

Vážení pacienti, vzhledem k informacím, které se v posledních hodinách šíří městem, považuji za nutné informovat o současném stavu na hematologicko-transfuzním oddělení Městské nemocnice Čáslav.

Jak jsem již uvedl v dubnových Čáslavských novinách, z oddělení se rozhodla odejít jeho primářka MUDr. Vosyková, která zároveň dojednala přestup na nové pracoviště také s další lékařkou tohoto oddělení. Nastalou situaci akutně řešíme. Vše je prozatím v jednání. V tuto chvíli není možné předjímat přesný další vývoj.

Podnikneme všechny kroky k tomu, aby se případná nutná omezení ambulance pacientů dotkla co nejmenší měrou. Do konce dubna je provoz hematologické ambulance zajištěn ve stávajícím režimu. Nadále budou probíhat jednání s dalšími lékaři o možném nástupu.

Vedení nemocnice již také jednalo s primářkou hematologie v Kolíně o případném zajištění péče o zdejší pacienty po dobu nutnou k vyřešení zdejší situace. Také tato lékařka přislíbila pomoc při hledání nového lékaře pro Čáslav, za což jí patří dík.

V dosavadním systému provozu ale každopádně zůstane hematologická laboratoř, která poskytuje služby ostatním oddělením nemocnice a pomáhá tak zajišťovat kontinuální péči o pacienty.

Stejně tak se nebude nic měnit pro dárce krve, kteří se nemusejí obávat, že by si museli hledat nové pracoviště, kam by v budoucnu jezdili darovat krev. Odběry budou i nadále probíhat přímo v čáslavské nemocnici.

Děkujeme za pochopení

MUDr. Ctibor Provazník, pověřený řízením nemocnice

Po prvním jednání nové sedmičlenné Rady města Čáslavi na konci roku 2022, která vzešla z nedávných komunálních voleb, skončila na konci října v čele Městské nemocnice Čáslav Dita Mlynářová. V čele Městské nemocnice Čáslav ji nahradil čáslavský gynekolog Ctibor Provazník (ČSSD a NEZÁVISLÍ). 

Největší problémy byly v minulosti na interním a chirurgickém oddělení. Druhé jmenované je podle dostupných informací stabilizované. 

Z gynekologické ordinace do zastupitelstva. Nově povede i nemocnici
V Čáslavi hoří obchoďák

Voliči uvěřili volebnímu uskupení ČSSD a NEZÁVISLÍ, že nejlépe ví, jak vyřešit kritický stav Městské nemocnice Čáslav. Komunální volby vyhráli drtivě s 46 %. To je na jedné straně velký úspěch, na druhé obrovská odpovědnost. ČSSD a NEZÁVISLÍ totiž nepotřebují k prosazování nikoho dalšího.

Volební strana ČSSD a NEZÁVISLÍ má jasnou nadpoloviční převahu v městském zastupitelstvu. I přesto se domluvili vítězové na spolupráci s třetím ANO. Do opozice po čtyřech letech odchází dosavadní starosta Vlastislav Málek i místostarosta Martin Horský (oba Čáslav pro všechny). 

S využitím informací Městské nemocnice Čáslav, Čáslavských novin.

ℹTomáš Ouředník, fenomens.cz

 
Sdílejte: