ČÁSLAV ZPRÁVY 

Proč třetí nejúspěšnější strana přichází v Čáslavi o zastupitele?

V posledních komunálních volbách v Čáslavi získalo Hnutí ANO 10,58%. Strana byla třetí nejúspěšnější ve městě. Psal se rok 2018. Výsledky voleb na konci článku.

Nejvíce oblíbený u voličů Hnutí ANO byl tehdy formou preferenčních hlasů ředitel Základní školy Čáslav Náměstí Tomáš Hasík (na fotografii vpravo). Dosavadní zastupitel za Hnutí ANO Hasík již ale stranu nezastupuje.

„Ano je to pravda, je to pouze jeho osobní rozhodnutí, které plně respektuji a v určité rovině mu i rozumím. Nemá to nic společného s místní, ani okresní organizací,“ říká k této situaci čáslavský zastupitel Hnutí ANO Drahomír Blažej (na fotografii uprostřed), který mluví za místní organizace Hnutí ANO v Kutné Hoře a Čáslavi.

„Důvodem toho, že již v zastupitelstvu nevystupuji za Hnutí ANO, je způsob politiky vedené středočeským vedením hnutí, v čele s paní Pokornou Jermanovou,“ reaguje Tomáš Hasík. V tuto chvíli se Hasík považuje za nezařazeného zastupitele.

„Z Hnutí ANO jsem nevystoupil, protože jsem nebyl jeho členem, za hnutí jsem kandidoval jako kandidát bez politické příslušnosti,“ upřesňuje Hasík.

„Vaši otázku ohledně mého dalšího působení v lokální politice ponechávám bez komentáře, v současné době řeším důležitější záležitosti, než je má politická budoucnost,“ dodává nezařazený zastupitel Tomáš Hasík.

Bude to mít vše vliv na příští volby? Komunální volby se uskuteční v Česku až v roce 2022.

Tomáš Ouředník

Výsledky voleb – Čáslav – 2018
1. Čáslav pro všechny – 38,65% – 9 zastupitelů

2. Česká strana sociálně demokratická – 28,39% – 7 zastupitelů

3. ANO 2011 10,58% – 2 zastupitelé

4. ODS – 7,86% – 1 zastupitel

5. Šance pro rodinu – 5,57% – 1 zastupitel

6. KSČM – 5,46% – 1 zastupitel

7. Svob.a př.dem.-T.Okamura (SPD) – 3,37% – 0 zastupitelů

8. Národní demokracie – 0,11% – 0 zastupitelů

Městská trojkoalice: 11 zastupitelů=nadpoloviční většina
Čáslav pro všechny = 9 zastupitelů
ODS 1 = zastupitelka
Šance pro rodinu = 1 zastupitelka

Čáslavské zastupitelstvo má celkem 21 členů—ČSSD, ANO, KSČM jsou v opozici.

další příspěvky