Rodinné tajemství. Otcem světoznámého oscarového režiséra Miloše Formana, rodáka z Čáslavi, byl pražský architekt Otto Kohn

FOTOGRAFIE / Život rodiny Miloše Formana byl výrazně ovlivněn válkou. Rodiče ztratil během 2. světové války ve svých 11 letech. “Za svoji odbojovou činnost byli poslání do koncentračního tábora v Osvětimi, kde podlehli tyfu. Po válce se prozradilo rodinné tajemství – otcem Miloše Formana nebyl manžel maminky, Rudolf Forman, ale pražský architekt Otto Kohn, který s jeho maminkou prožil krátký románek ve Starých Splavech,” píše se v materiálech informačního centra v Čáslavi.

“Filmy Miloše Formana nedají zapomenout na osobnost, rodáka z Čáslavi a muže, který měl nereálné sny prorazit v USA. Sny, které se staly jeho životem. Pro všechny by měl být Miloš Forman inspirací,” říká Tomáš Ouředník, který žije v Čáslavi téměř dva roky.

Podle dostupných informací přímo z Čáslavi měl Miloš Forman také dva starší bratry – Blahoslava a Pavla. Blahoslav, který byl učitelem, tragicky zahynul na Slovensku při turistickém výletě s dětmi. Druhý sourozenec se dostal až do Austrálie.

“Čáslavské souvislosti: Největší filmový úspěch Miloše Formana je určitě film Amadeus. Výjimečný snímek získal rekordních 8 Oscarů! V Čáslavi nese jméno rodiny ulice Formanova, kde je rodný dům s číslem 555, ve městě je i Kino Miloše Formana. Před kinem je v chodníku několik speciálních dlažebních kostek, které připomínají jeho úspěšné filmy,” popisuje písecký rodák Ouředník.

Miloš Forman se narodil v roce 1932. Smutná zpráva pro Čáslav, smutná zpráva pro Česko. Světově úspěšný filmař zemřel náhle v pátek 13. dubna po krátké nemoci. Čáslavskému rodákovi bylo 86 let.

FOTO: Čáslavský rodák Miloš Forman https://www.facebook.com/pg/caslav.fenomens.cz/photos/?tab=album&album_id=2088940654721542

Čáslavské souvislosti: Největší filmový úspěch Miloše Formana je určitě film Amadeus. Výjimečný snímek získal rekordních…

Zveřejnil(a) čáslav.fenomens.cz dne Středa 2. květen 2018

další