Šéf technických služeb? Radnice oznámila jen jméno

Poprvé vypsal Městský úřad Čáslav konkurz na jednatele Čáslavské servisní v září loňského roku. Od 1. ledna 2022 byl dočasným jednatelem místostarosta Martin Horský z Čáslav pro všechny. Na oficiálním facebooku města je v krátkém videu zveřejněno, že s platností od 1. 3. byla jmenována Radou města nová jednatelka Čáslavské servisní, s.r.o. Radnice oznámila prozatím jen její jméno. Vedoucí funkci by měla zastávat Ing. Anna Borkovcová.

O zvolení nové jednatelky rozhodla valná hromada – Rada města Čáslavi – na jednání již 23. 2. 2022. Přitom v samotném Oficiálním usnesení z 5. zasedání letošního roku není o rozhodnutí i samotném jmenování a zmíněném jménu překvapivě ani čárka. V zápisu je pouze: Valná hromada – Čáslavská servisní, s.r.o. Městský úřad Čáslav má přitom zcela nový Odbor vnějších vztahů a komunikace. Aktuálně podle webu města čítá 6 zaměstnanců včetně vedoucí odboru.

Pro město Čáslav je Čáslavská servisní velmi důležitou společností. Podle informací na webových stránkách Čáslavské servisní se v současné době společnost stará o výrobu a rozvod tepelné energie a svoz odpadu, o sportoviště (zimní stadion, atletický stadion, fotbalová hřiště, tenisové kurty, městské lázně, letní koupaliště, víceúčelové hřiště), ubytování (Městské lázně, Čáslavská chata a chata ve Zruči nad Sázavou) i sál hotelu Grand. Rozpočet Čáslavské servisní je zhruba kolem 6 mil. korun. 

Současné vedení města – Čáslav pro všechny/STAN+ODS+Šance pro rodinu/KDU-ČSL – v minulosti uvedlo, že společnost Čáslavská servisní by měla fungovat jako městské technické služby. 

Jednatelé Čáslavské servisní
Konkurz na nového jednatele Čáslavské servisní s.r.o Městský úřad Čáslav vypsal v září 2021. Na konci roku 2021 skončil ve funkci společnosti Jan Dobřický (na fotografii vlevo), ten byl jednatelem od ledna 2020, současně i s Ing. Janou Hamplovou. Podle oficiálních rejstříků byla původní dlouholetou jednatelkou Ing. Jana Hamplová a to od 4. 1. 2011. Od 1. ledna 2022 byl dočasným jednatelem místostarosta Martin Horský z Čáslav pro všechny (na fotografii uprostřed). Od 1. 3. byla jmenována Radou města nová jednatelka Čáslavské servisní, s.r.o. Vedoucí funkci by měla vykonávat Ing. Anna Borkovcová.

Čáslavská servisní, s.r.o.
Společnost Čáslavská servisní, s.r.o. byla založena 7. prosince 2001 pod názvem BTH Čáslav spol. s.r.o. Během svého působení změnila ještě dvakrát své obchodní jméno, a to v roce 2010 na název BT a SZ města Čáslavi s.r.o. a následně v roce 2015 na současný obchodní název Čáslavská servisní, s.r.o. Po celou dobu je společnost ve 100% vlastnictví města Čáslav a je podřízena valné hromadě, kterou představují radní města.

Městské technické služby v Čáslavi
Ty prapůvodní městské technické služby pod zkratkou TsČ – Technické služby Čáslav byly prodány – kolem roku 1993/94. Veřejným tajemství je, že současná společnost TES Čáslav s.r.o., která sídlí na původním místě městských technických služeb a pozměnila jméno, je ve skutečnosti neoficiálně firmou současného senátora a bývalého starosty Čáslavi Jaromíra Strnada (ČSSD).

Rada města Čáslavi

Rada města je městská vláda. V čele je starosta Vlastislav Málek a místostarosta Martin Horský. Uvolněnými radními jsou v čáslavském případě pouze starosta a místostarosta. Oba vykonávají volenou funkci na „plný úvazek“. Jsou uvolněni z pracovního poměru a fakticky se stávají po dobu výkonu své funkce „jakoby“ zaměstnanci města.

Rada města v Čáslavi má celkem 7 členů. Pět zbylých radních je neuvolněných. Nejsou v pracovním poměru, jim poskytuje obec náhradu ušlého výdělku za dobu strávenou výkonem funkce paušální částkou. Radní rozhodují sami o důležitých otázkách fungování města a zároveň doporučují vlastní záměry ke schválení do městského zastupitelstva.

JUDr. Vlastislav Málek Čáslav pro všechny
starosta

Martin Horský Čáslav pro všechny
místostarosta

Mgr. David Tichý Čáslav pro všechny
radní pro školství

Jiří Honzíček Čáslav pro všechny
radní: bytová výstavba, bankovní služby

Mgr. Filip Velímský, Ph.D. Čáslav pro všechny
radní: kultura, památková péče, styk s médii a veřejností

JUDr. Anna Krúpova ODS
radní: hospodaření s majetkem města

MUDr. Michaela Mandáková KDU-ČSL/Šance pro rodinu
radní pro zdravotnictví a sociální služby

Další:
Zajišťuje nemocnice péči, na kterou byli občané zvyklí?
Tragédie. Zemřel exředitel Městské nemocnice Čáslav
5 lůžek. Bez záchranky i covidu. Pacienti a pojišťovny?
Ředitelkou nemocnice Mlynářová. Lékařka a právnička
Bez 3 ambulancí, 36 lůžek interny i pacientů záchranky
Šušková: 1. report interim krizového týmu z nemocnice
Víme, kolik lékařů skončí ke konci srpna v nemocnici
Radnice najala na krizi v nemocnici dvě externí firmy
Minutu po minutě: mimořádně o krizi v nemocnici
Kdo v čáslavské nemocnici skončil, je ve výpovědi?
Místostarosta Horský z radnice: PRAVDA NEKŘIČÍ
Primářka ARO: Akutní péče i porodnice v ohrožení
Jak se z nemocnice volá zastupitelům o pomoc. Proč?
(Ne)politická nemocnice. Přemluvte lékaře i sestry
Mimořádná Rada města: Kdo je nový ředitel nemocnice?
Ředitele nemocnice Bublu donutili k rezignaci lékaři

ℹTomáš Ouředník, Čáslavské zprávy nejsou finančně podporovány městem Čáslav.

 
Sdílejte: