Proč náhle zemřel Michal Najbrt (49)? Otec tří dcer, místostarosta Kolína a kamarád ministra Rakušana

„S hlubokým zármutkem oznamuji, že po náhlých a těžkých zdravotních komplikacích, zemřel místostarosta Kolína, kolega, výborný parťák a skvělý a stále usměvavý chlap, tatínek svých dcer,“ oznámil odpoledne starosta Kolína Michael Kašpar.

„Neumím tu zprávu v sobě ani zpracovat. Uvěřit jí. Táta, kamarád, srdcař,“ reagoval bývalý dlouholetý starosta Kolína a současný ministr vnitra Vít Rakušan.

A proč Michal Najbrt zemřel? 

Podle dostupných informací prohrál svůj boj o život v pražském IKEMu. Jeho srdce přestalo bít během poslední operace.

„Michal Najbrt byl Kolíňákem každým coulem. Své město miloval. Rád chodil mezi lidi, jezdil na kole. Před vstupem do politiky se věnoval sledge hokeji. Především však byl táta tří dcer, na které byl pyšný, a které mu život obohacovaly nejvíce,“ informují zástupci kolínské radnice.

„Jeho denním chlebem mu byly uzavírky silnic, Městská hromadná doprava, městské bytové a nebytové prostory. Nejblíže k srdci mu přirostl Odbor sociálních věcí a zdravotnictví. Ať už to byla péče o seniory, které často navštěvoval či osoby v nouzi,“ připomínají Kolíňáci pracovní aktivity svého místostarosty.

Jak vzpomíná na Michala současný ministr vnitra Vít Rakušan? 

Podporuji FENOMENS.CZ číslo účtu: 2701445634/2010 (Fio banka)
Děkujeme za podporu!

„V roce 2009 jsme se sešli na kafe v kolínské kavárně Monet. A strašně nás štvalo, oba dva, jak naše město vypadá. Jakou má pověst. Jak se tady zapomíná na lidi. Michal v té době vedl kolínský tým sledge hokeje. Věnoval svůj volný čas tělesně postiženým sportovcům, organizoval tým, sháněl peníze, jednal se všemi, s kým to mělo smysl. A díky němu našli mladí kluci nový smysl života, několik z nich reprezentovalo i naši zemi na mezinárodní úrovni,“ píše Vít Rakušan.

„A v té zmíněné kavárně, z našeho naštvání, vznikla Změna pro Kolín. Negativní emoce se proměnila v tvůrčí sílu. Byli jsme prvními členy sdružení, které v Kolíně zodpovědně vládne od roku 2010. Bez skandálů, korupce, vstřícně vůči občanům. S respektem ke slabším, starším, zranitelným. A právě tohle byla Michalova parketa. Přirozená. Autentická. A bylo to moc vidět. Cítit. Nikdy nechtěl do vyšší politiky, jeho světem byl a zůstal Kolín. Dal mu energii, nasazení, svoji lásku patriota… a bohužel i kus zdraví,“ dodává ministr Vít Rakušan.

Chcete být také vidět na webu fenomens.cz a sociálních sítích s tisíci fanoušky.
Kontaktujte nás +420 730 666 555 nebo redakce@fenomens.cz

Sdílejte: