Víme, kdo nově vede odbor. Jiřina Kožená skončila na radnici. Kolik zájemců se hlásilo? Proč vedoucí odešla?

Po více než dvaceti letech opustila čáslavskou radnici Jiřina Kožená. Dosavadní vedoucí Odboru školství, kultury a památkové péče skončila k poslednímu únoru.

Radní Zdeňka Nezbedová (ČSSD+Nezávislí) tvrdí, že Kožená končí po nátlaku čáslavského tajemníka Martina Ronovského.

Ronovský ale nařčení odmítá a pro fenomens.cz napsal: „Bývalá vedoucí Odboru školství, kultury a památkové péče Bc. Jiřina Kožená se rozhodla změnit své zaměstnání a já její rozhodnutí respektuji.“

Jde o souboj stran a politický vliv na radnici? Situace je mnohdy nepřehledná. Proč?

V posledních letech se na radnici v Čáslavi odehrává souboj oranžových (ČSSD) a modrých (Čáslav pro všechny). Modří vedli poprvé v historii Čáslav v letech 2018 až 2022. Od té doby je na pozici tajemníka právě Martin Ronovský. 

V roce 2022 vyhráli volby ČSSD+Nezávislí. Na pozici tajemníka zůstává Martin Ronovský.

Oranžovým dlouhodobě vadí, že Ronovský má blízko k Čáslav pro všechny, v roce 2018 byl na 19. místě jejich kandidátky. Situace je pro občany mnohdy nepřehledná.

Každá strana má svou pravdu. Ve hře je nejenom situace a vliv na Městském úřadě Čáslav, řízení a funkčnost nemocnice, ale i kontroverzní téma skládky: vybírání poplatků za odpad (Čáslav pro všechny) a hrozící záměr na rozšiřování skládky.

Extrémní zvětšení skládky podporují ČSSD+Nezávislí a ANO 2011. Proti je právě jediná opoziční strana v zastupitelstvu Čáslav pro všechny, mimo zastupitelstvo aktivní občanské uskupení Čáslav sobě a spolek Zelená Čáslav.

A kdo je novým vedoucím odboru a kolik zájemců se přihlásilo do výběrového řízení?

Podporuji FENOMENS.CZ číslo účtu: 2701445634/2010 (Fio banka)
Děkujeme za podporu!

Chcete být také vidět na webu fenomens.cz a sociálních sítích s tisíci fanoušky.
Kontaktujte nás +420 730 666 555 nebo redakce@fenomens.cz

„Do výběrového řízení se přihlásili 2 uchazeči. Výběrová komise doporučila radě města jmenovat vedoucím Odboru školství kultury a památkové péče Ing. Antonína Hejzlara,“ reagoval na dotaz fenomens.cz tajemník Ronovský.

Antonín Hejzlar, foto: Čáslavské noviny

Kdo je Antonín Hejzlar

Od března 2024 nový vedoucí Odboru školství, kultury a památkové péče Městského úřadu Čáslav. V letech 2022-2018 starosta obce Horky u Čáslavi. Předtím tajemník Městského úřadu Čáslav 2019 – 2014. V letech 2014 – 2003 vedoucí odboru vnějších vztahů – oddělení školství, kultury, památkové péče a oddělení sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Čáslav. Dříve také zaměstnanec Školského úřadu nebo Odboru školství při Okresním úřadu v Kutné Hoře. Informace o Antonínu Hejzlarovi: Čáslavské noviny 02/2019.

Sdílejte: