První. Parkovací závory u supermarketu. Kdy? Z Tyršovy ulice se na parkoviště nedostanete

V Čáslavi dochází k přelomové dopravní události. Začíná fungovat vůbec první parkovací systém před supermarketem. „Tak jako u ostatních prodejen Lidl platí, že zákazníci budou mít k dispozici 90 minut parkování zdarma,“ uvedla mluvčí Lidlu Iveta Barabášová na přímý dotaz fenomens.cz.

Spuštění závorového systému lze očekávat v průběhu pondělí 18. 12. Ten, kdo překročí stanovený časový limit, tak zaplatí 100 Kč za každou započatou hodinu.

S novou regulací parkování je spojena i další změna. Snižuje se počet příjezdových a odjezdových míst právě na samotné parkoviště marketu. Ten se nachází u místního autobusového nádraží, i v docházkové vzdálenosti vlakového nádraží.

Původní vjezd i výjezd od vlakového nádraží, respektive z Tyršovy ulice je zcela uzavřen. „Je otázka času, kdy tam dojde ke karambolu…na konci parkoviště úplná tma a teď ten obrubník…lidi mají naučený průjezd, “ píše v komentáři na facebooku Kate Kolínská.

Znamená to, že jediným vjezdem a výjezdem se tak stává ten od kruhového objezdu z Jablonského ulice. To je i místo, kde jsou namontovány dvě parkovací závory. Pro každý směr jedna.

Chcete být také vidět na webu fenomens.cz a sociálních sítích s tisíci fanoušky.
Kontaktujte nás +420 730 666 555 nebo redakce@fenomens.cz

„Závory jsou u prodejen Lidl instalovány za účelem zajištění dostatečného množství parkovacích míst pro naše zákazníky. V Čáslavi si část zákazníků stěžovala na nedostatek parkovacích míst u prodejny, které bylo způsobeno tím, že někteří občané zde nechávali zaparkované vozy i po dobu několika dní,“ naznačuje mluvčí Lidlu Iveta Barabášová.

„Na parkovišti u Lidlu parkuji lidé, co jdou na autobus, nebo lidé, co jdou na vlak a zákazníci Lidlu pak nemají, kde zaparkovat. Parkoviště u nádraží slouží hlavně pro místní jako parkoviště 24/7/365, bez urážky. A člověk, když denně dojíždí na vlak, tak musí vyrazit z domu s časovou rezervou, než najde flek a zaparkuje a Lidl byl vždy tutovka, hezký den všem řidičům,“ píše v komentáři na facebooku Standa Němec. 

„V Čáslavi je placené parkování jen přes den a to jen na náměstí, takže to není kvůli penězům, ale kvůli tomu, že nemáme nikde dostatečné kapacity pro parkování ať je to autobusák, vlakové nádraží a už vůbec nemluvím o poliklinice,“ reaguje v komentáři na facebooku Radek Netal.

„No, uvidíme až spustí závory, jak to tam bude fungovat. Předpokládám v tom předvánočním blázinci. Jestli to tam pak bude jako tenkrát u Kauflandu v Kutné Hoře, tak to bude o život. Tam to velice zakrátko také vzdali a závory jsou pořád otevřené. Ale doufám, že už je tam nainstalován nějaký sofistikovanější systém, kdy nebudou muset lidi vytahovat lístek,“ doufá v komentáři na facebooku Zdena Stehlíková.

Je otázkou, zda i ostatní supermarkety v Čáslavi do budoucna zavedou závorový systém, nebo zda zůstane Lidl jediný. A jak moc se změní dopravní situace v celém městě?

Podporuji FENOMENS.CZ číslo účtu: 2701445634/2010 (Fio banka)
Děkujeme za podporu!

Chcete být také vidět na webu fenomens.cz a sociálních sítích s tisíci fanoušky.
Kontaktujte nás +420 730 666 555 nebo redakce@fenomens.cz

Sdílejte: