Zemřel primář Kunášek. 7 výjimečných okamžiků jeho života. Víme, kdy a kde je poslední rozloučení

Na Městské nemocnici Čáslav vlaje černý prapor.  Do lékařského nebe odešla největší osobnost čáslavského zdravotnictví.

„Dne 3. 2. dokončil svou životní cestu ve věku nedožitých 95 let neobyčejný člověk, empatický lékař, dlouholetý primář chirurgického oddělení čáslavské nemocnice, čestný občan města Čáslavi, uznávaný odborník MUDr. Jiří Kunášek,“ oznámila čáslavská radnice.

Poslední rozloučení s MUDr. Jiřím Kunáškem se uskuteční pro veřejnost v pátek 16. 2. od 12:00 v budově Husova sboru, Jana Karafiáta 199/24 v Čáslavi.

Redakce fenomens.cz vybírá nejzásadnější okamžiky života primáře Jiřího Kunáška. A připomíná publikaci o jeho životě: Chirurgie byla můj život aneb 65 let chirurgem. Více na na konci příspěvku.

Zároveň nabízí Městský úřad Čáslav možnost vyjádřit upřímnou soustrast i občanům prostřednictvím kondolenční listiny. Ta je připravena v informačním centru v Čáslavi do soboty 17.2. Každý, kdo chce zavzpomínat na pana MUDr. Jiřího Kunáška, má tedy možnost. Následně bude kondolenční listina předána rodině.

MUDr. Jiří Kunášek *27. 2. 1929 | †3. 2. 2024

🍀Čestné občanství získal rozhodnutím zastupitelstva 7. 2. 2022. Obdržel jej za dlouholetou obětavou práci v Městské nemocnici Čáslav a za občanskou angažovanost ve prospěch města Čáslavi v oblasti zdravotnictví.

🍀V roce 1989 mu vyznamenání za vynikající práci propůjčil i prezident republiky. V roce 2014 obdržel primář Kunášek cenu, které si velice váží – medaili prof. Maydla za působení v oblasti chirurgie.

🍀Po studiu na čáslavském gymnáziu vystudoval medicínu a celou svou lékařskou kariéru se věnoval chirurgii. V čáslavské nemocnici pracoval v letech 1962–2012, jako primář zdejšího chirurgického oddělení působil v letech 1978-1994. Za tuto dobu léčil a operoval tisíce pacientů s vynikajícími výsledky.

🍀Nebyl „jen“ lékařem, který léčil své pacienty, velmi se zasloužil o rozvoj nemocnice úsilím o výstavbu nových operačních sálů i přístavbu, která umožnila rozšířit a zkvalitnit poskytované služby.

🍀V roce 1982, kdy nemocnici hrozila reprofilizace na LDN, léčebnu plicních a TBC onemocnění, se velkou měrou zasloužil s tehdejším vedením čáslavské nemocnice o její záchranu.

🍀MUDr. Kunášek nebyl jen vynikajícím praktikem a operatérem, v letech 1978-1991 působil jako okresní chirurg, v období 1968-2010 působil jako soudní znalec, byl jako chirurg členem Krajské znalecké komise, členem výboru České chirurgické společnosti v letech 1990-1996. V této společnosti působil i jako předseda revizní komise.

🍀Za dobu svého působení se po jeho boku a pod jeho vedením vyprofilovala celá řada chirurgů, kteří se prosadili na prestižní posty ředitelské (prof. Dvořáček, MUDr. Zelníček, MUDr. Chudomel) nebo přednostenské na klinikách (doc. Bedrna v Hradci Králové, prof. Stark v Londýně).

zdroj: Městský úřad, Městská nemocnice Čáslav

Podporuji FENOMENS.CZ číslo účtu: 2701445634/2010 (Fio banka)
Děkujeme za podporu!

✍️ Kniha: Chirurgie byla můj život aneb 65 let chirurgem. Takový je název publikace o MUDr. Jiřím Kunáškovi a jeho životní éře od dětství až po působení v Městské nemocnici Čáslav, včetně mrazivých příběhů z oblasti chirurgie.

„Získal jsem za život mnohá ocenění, stal se čestným občanem rodné Čáslavi, zúčastňoval se významných konferencí a napsal řadu odborných příspěvků. Ale jako každého lékaře mě vždycky nejvíc potěšilo, když mě někdo zastavil na ulici a řekl: Pane doktore, moc Vám děkuji za to, že jste mi zachránil život…“

💥 Biografie významného rodáka a čestného občana našeho města, oblíbeného lékaře i primáře je k dostání od  v Infocentrum Čáslav za symbolických 50 Kč.

Chcete být také vidět na webu fenomens.cz a sociálních sítích s tisíci fanoušky.
Kontaktujte nás +420 730 666 555 nebo redakce@fenomens.cz

Sdílejte: