Pernica druhý nejlepší v pětiboji. Tým chlapců z Čáslavi čtvrtý

Mladší žák Adam Pernica (ročník 2007) z atletického klubu AC Čáslav se blýskl druhým místem v pětiboji. Třináctiletému atletovi (na fotografii vlevo) se takto dařilo v 1. kole Středočeského přeboru družstev mladšího žactva ve Vlašimi.

Tým čáslavských kluků obsadil v tomto závodě družstev krajského přeboru ve víceboji 4. místo. Dívkám se na vlašimském stadionu už tolik nedařilo. Trenérkami chlapců i dívek jsou v AC Čáslav Lída Formanová a Jana Červenková.

Dalšími čáslavskými želízky v boji o medaile byly mladší žákyně Kristýna Krososková a Kristýna Vaňková (obě ročník 2007).

„Bohužel Kristýnu Krososkovou zranilo zranění a závod nedokončila. Kristýna Vaňková měla 3 přešlapy v dálce a tím pádem se v boji o dobré umístění vytratila,” popisuje závod žákyň trenérka Jana Červenková z atletického klubu AC Čáslav. Děvčata z Čáslavi skončila v družstvech nakonec na 9. místě.

Všechny disciplíny pětiboje: běh 60 m, běh 800 m, běh 60 m přes překážky, hod kriketovým míčkem, skok daleký.

V 1. kole Středočeského přeboru družstev žactva skupiny B – krajského přeboru ve víceboji závodilo ve Vlašimi celkem 166 atletek a atletů, respektive 70 žáků a 96 žákyň z 10 družstev.