Odvolaná. Ředitelka divadla i kina. Víme, kdo je novým šéfem

S platností od středy 24. 5.  odvolala Rada města Čáslavi, respektive valná hromada Dusíkova divadla, s.r.o. Ladu Bartošovou. Na pozici jednatele byl zároveň jmenován radní za ANO 20011 Jiří Žaloudek. Dusíkovo divadlo je společností s ručením omezeným, jehož stoprocentním vlastníkem je město Čáslav.

Odvolaná jednatelka Lada Bartošová nesouhlasí s argumentací vedení Čáslavi, že nezvládala ředitelskou pozici. Za odvoláním je podle ní kritika v souvislosti s rozšiřováním skládky u Čáslavi. Bartošová na veřejných jednáních vystupovala razantně proti starostovi Jaromíru Strnadovi (ČSSD a Nezávislí).

Občané:„Zrada na dětech.“ Proti zvětšení skládky v petici 1 400 kritiků. ČSSD, Nezávislí i ANO to odhlasovali

„ Je zřejmé a nezpochybnitelné, že jednatel takové společnosti musí být schopen či alespoň ochoten komunikovat s vedením města, průběžně informovat o dění ve svěřené organizaci a také o změnách, které jsou prováděny. Vzhledem k tomu, že bývalá jednatelka Mgr. Lada Bartošová bohužel nebyla ochotná přistoupit na oboustranně bezproblémovou spolupráci, valná hromada společnosti nedostávala informace například o personálních změnách v Kině Miloše Formana a obecně nebylo možné dosáhnout smysluplné vzájemné komunikace i vzhledem k otevřeným výpadům jednatelky společnosti, bylo rozhodnuto o změně ve vedení Dusíkova divadla, “ informovalo město v tiskové zprávě Rady města Čáslavi 24. 5. 2023.

Mgr. Jiří Žaloudek: „Je dlouhodobě spjat s oblastí kultury ve městě, v průběhu let se věnoval nejen organizaci kulturních a společenských akcí, je zapojen v místním ochotnickém spolku, který pracuje právě při Dusíkově divadle. Vzhledem k jeho dlouhodobému sepjetí s městem a jeho chodem má jasnou představu o potřebách v oblasti kultury. V minulosti pracoval také v městském muzeu, kde se mimo jiné podílel na přípravě mnoha úspěšných výstav a dalších akcí v prostorách galerie, výstavní síně i budovy muzea v Husově ulici,“ uvádí Rada města Čáslavi.

Mgr. Lada Bartošová
Ředitelkou čáslavského Dusíkova divadla založeného v roce 1868 se stala divadelní historička Lada Bartošová v červenci 2020. Předchozí ředitelka divadla Eva Albrechtová tehdy zemřela. Lada Bartošová vystudovala divadelní vědu na FF Masarykovy univerzity v Brně. Zabývá se starším českým divadlem, zejména scénografií, divadlem na českém venkově a ochotnickým divadlem. Společně s manželem stojí Bartošová i za vznikem Muzea kutnohorské čokolády a čokoládovny. A obnovili také výrobu kutnohorské čokolády Lidka.

DUSÍKOVO DIVADLO ČÁSLAV
Dusíkovo divadlo Čáslav, s.r.o. například podle návrhu rozpočtu města na rok 2020 disponovalo s rozpočtem (provozní výdaje) v sumě: 5 milionů 750 tisíc korun. Pod „eseróčko“ města patří nejen samotné Dusíkovo divadlo, ale také Kino Miloše Formana. Pod vedením dřívější ředitelky Evy Albrechtové se v divadle za 29 let uskutečnilo 2 300 představení, které navštívilo 730 000 diváků. V roce 2018 se připomínalo 150 let od založení Dusíkova divadla v Čáslavi.

Tomáš Ouředník, fenomens.cz

Sdílejte: