Úspěch s dronem. Marek Černý s nadhledem o křižovatce i historii

19. ročník Festivalu leteckých amatérských filmů ve Zruči nad Sázavou se stal velmi úspěšný pro Marka Černého (Videa s nadhledem) z Čáslavi. V soutěžní kategorii: Filmy bez tematického omezení natočené dronem získala jeho „videa s nadhledem“ 1. a 2. cenu.

„Vyhrál jsem první cenu za Křižovatku. Upozornil jsem občany na nedokonalé dopravní značení na okraji Čáslavi. Video se setkalo s velkým ohlasem a komentáři. Na facebooku má více než 6 400 zhlédnutí a na youtube téměř 2 000 zhlédnutí. Křižovatka by se měla v budoucnu přeznačit. Takovou mám informaci z MěU Čáslav z Odboru dopravy. Druhou cenu jsem získal za Románskou perlu. To je dokument týkající se kostela sv. Jakuba s komentářem Jana Hlavína,“ řekl fenomens.cz Marek Černý.

V porotě Festivalu leteckých amatérských filmů rozhodovali o ocenění MgA. Miloš Zábranský, David Balda a Jaroslav Šika. Čáslavák Marek Černý nedávno soutěžil s dokumentem Svatobarborští zvoníci také v krajském kole 70. ročníku České vize ve Zruči nad Sázavou: „Sice jsme na konci dubna nepostoupili do celonárodního finále, ale získali jsem v soutěži cenu Kutnohorského okresu.“

Svatobarborští zvoníci Jde o dokument, který popisuje návrat zvonů. Ty se dostávají zpátky do Jezuitské koleje v Kutné Hoře. Snímek zároveň popisuje umění zvoníků. Markovým kolegou je Bohumír Špaček. Ten natáčí na druhou kameru. Stará se o fotografie. Je kreativním producentem celého dokumentu. Úvodní slovo dokumentu namluvil Jiří Čáslavský. Bratr Karel uváděl známý pořad České televize Hledání ztraceného času.

1.cena Křižovatka – Marek Černý
NESMYSLNÉ ZNAČENÍ U ČÁSLAVI? Posuďte sami! Je to v pořádku? Bude se značení měnit? Kdo to zaplatí? na facebooku více než 6 400 zhlédnutí

2. cena Románská perla – Marek Černý s komentářem Jana Hlavína – kostel sv. Jakuba

Svatobarborští zvoníci – Marek Černý, Bohumír Špaček s komentářem Jiřího Čáslavského

Marek Černý byl také osloven, aby se podílel na dalším dokumentu. Půjde o kostelík v Lochách, které patří do Čáslavi. Spolupracovat na něm by měl s archeologem Filipem Velímským – starostou nejstaršího muzejního spolku v republice Včely Čáslavské.

Tomáš Ouředník

Sdílejte: