Jak Van der Poel a Nosková vyhráli v Kolíně elitní závody

VIDEOREPORTÁŽ Finálový závod Českého poháru v cyklokrosu v Kolíně vyhrál mezi muži David Van Der Poel. Nejlepší ženou byla jasně Nikola Nosková, která deklasovala druhou v pořadí o téměř minutu a půl. Nosková potvrdila velmi dobrou formu, na nedávném ME v Táboře získala bronzovou medaili v kategorii U23. Během dramatického závodu mužů, rozhodovalo se o vítězi až v samotném závěru, svítilo sluníčko. Ženy měly o poznání zamračenější nebe, ochladilo se, i trochu sněžilo. Vítězná Nikola Nosková si v cíli pochvalovala samotnou trať, i když byla dost vymrzlá.  Na letošním ženském Giru skončila při premiéře na skvělém 19. místě.

Při finálovém závodě Českého poháru v cyklokrosu Toi Toi Cupu mají vítězové hlavní kategorie žen i mužů jedno společné. Nikola Nosková, vítězka ženské kategorie, stejně jako David van der Poel nejlepší muž, totiž jezdí na kolech německé značky Stevens. David byl pátý na nedávném mistrovství Evropy v cyklokrosu v Táboře, evropským šampionem se stal jeho bratr Mathieu, který je zároveň i mistrem světa také na kole Stevens.

VIDEOREPORTÁŽ: Jak Van der Poel a Nosková vyhráli v Kolíně elitní závody v cyklokrosu…fenomens.cz

Zveřejnil(a) fenomens.cz dne Čtvrtek 14. prosinec 2017

Otcem obou synů je Adri Van der Poel. Ten sám vyhrál 2 etapy na Tour, 1x se stal mistrem světa v cyklokrosu a 5x byl stříbrný.  Cyklistka je pro nizozemsko-francouzskou rodinu vším, protože manželkou Adriho a máma Mathieu a Davida je totiž dcera cyklistické legendy Raymonda Poulidora.

muži elite 1. D. van der Poel (Niz.) 1:01:35, 2. D. Sweeck (Belg.) +3, 3. Paprstka (Expres CTZ – Scott Team Kolín) +40, 4. Bína (CK Kolokrám Svijany) +59, 5. Nesvadba (Expres CTZ – Scott Team Kolín) +1:29,… 7. Hekele (Stevens Bikes – Emilio Sport) +2:14

ženy elite 1. Nosková (Donen Vondelmolen CX-Team) 44:41, 2. Havlíková (KC Kooperativa Jablonec n. N.) +1:17, 3. Bajgerová (Eleven Bercedes-Benz Mitas) +1:51, 4. Heiglová (Rak.) +2:09, 5. Keseg Števková (SR) +3:07