ČÁSLAV DOPORUČUJEME ZPRÁVY 

Oscarový režisér má bustu na rodném domě

Čáslav a rodina vzpomíná na Miloše Formana. Spolek Formanova Čáslav si měl ve spolupráci s městem Čáslav připomenout v úterý odkaz celosvětově nejslavnějšího rodáka. Akce byla nakonec kvůli vládním omezením zrušena. Slavnostního odhalení busty u rodného domu se měli zúčastnit synové Miloše Formana Petr a Matěj. I s třemi vnučkami Miloše Formana, dcerami Petra Formana, Antonií, Emílií a Josefínou.

Před třemi lety 13. dubna 2018 oscarový režisér zemřel. Tento Čáslavák dobyl filmový Hollywood. Filmy Miloše Formana Přelet nad kukaččím hnízdem a Amaudeus totiž získaly 13 prestižních Oscarů.

❗Původně byl pro veřejnost připraven online přenos::
-v 15:00 od rodného domu Miloše Formana
https://youtu.be/iwm3qN2QHF0

-následovat mělo vzpomínkové setkání s režisérovými syny Matějem, Petrem a vnučkami Josefínou, Emílií a Antonií v rodném domě Miloše Formana https://youtu.be/h1Bguv94Y84

Miloš Forman se narodil 18. února 1932 v Čáslavi. Jeho rodným domem je dům č. 555 ve Formanově, dříve Spudilově ulici. Měl čtyři syny, dvojčata Petra a Matěje z druhého manželství s Věrou Křesadlovou (narozené 1968), a Jamese a Andrewa ze třetího manželství s Martinou Zbořilovou (narozené 1998). Forman zemřel 13. 4. 2018 v Danbury, Connecticut, USA.

ℹAkce se měl zúčastnit i autor sochařského portrétu Jan Padyšák. Dílo absolventa pražské AVU zvítězilo mezi 18 dalšími návrhy ve veřejné sochařské soutěži.

Tomáš Ouředník

další příspěvky