Kdo je ředitelem Městské nemocnice Čáslav? Zastupitel a gynekolog Ctibor Provazník (ČSSD a NEZÁVISLÍ)

Ctibor Provazník (vlevo) pokračuje jako ředitel Městské nemocnice Čáslav. Oznámila čáslavská radnice výsledek květnového výběrového řízení. Staronovým ředitelem je s platností od 1. června. Provazník je zastupitelem (ČSSD a NEZÁVISLÍ). Dosud byl pověřeným ředitelem nemocnice.

Po prvním jednání nové sedmičlenné Rady města Čáslavi na konci roku 2022, která vzešla z posledních komunálních voleb, skončila na konci října 2022 v čele Městské nemocnice Čáslav Dita Mlynářová. V čele Městské nemocnice Čáslav ji nahradil tehdy právě čáslavský gynekolog Ctibor Provazník.

Po volbách vznikla i nová pozice druhého místostarosty. Lékař Ervin Petrikovič (vpravo) za ČSSD a NEZÁVISLÉ se stal takzvaně neuvolněným místostarostou. Podle vedení města dohlíží právě i na Městskou nemocnici Čáslav. Starostou je po komunálních volbách Jaromír Strnad a místostarostkou Renata Vaculíková (oba ČSSD a NEZÁVISLÍ).

Voliči uvěřili volebnímu uskupení ČSSD a NEZÁVISLÍ, že nejlépe ví, jak vyřešit kritický stav Městské nemocnice Čáslav. Komunální volby vyhráli drtivě s 46 %. ČSSD a NEZÁVISLÍ tak nepotřebují k prosazování čehokoliv vůbec žádnou jinou stranu.

Volební strana ČSSD a NEZÁVISLÍ má jasnou nadpoloviční převahu v městském zastupitelstvu. I přesto se domluvili vítězové na spolupráci s třetím ANO. Do opozice po čtyřech letech odešlo 6 zastupitelů za Čáslav pro všechny, včetně dosavadního starosty Vlastislava Málka i místostarosty Martina Horského (oba Čáslav pro všechny).

Psali jsme:
Odchází primářka Hematologicko-transfuzního oddělení. Ambulance v ohrožení. Co bude s dárci krve?

Z gynekologické ordinace do zastupitelstva. Nově povede i nemocnici

V Čáslavi hoří obchoďák

ℹTomáš Ouředník, fenomens.cz

Sdílejte: