Tragédie. Zemřel exředitel Městské nemocnice Čáslav

Ve věku 48 let zemřel náhle bývalý ředitel Městské nemocnice Čáslav a dosavadní ekonomický náměstek nemocnice Jiří Cimický. „Zpráva, která nás všechny, kteří jsme měli možnost s ním pracovat, citelně zasáhla. Byl to člověk nesmírně slušný, charakterní, odborně zdatný a obětavý. V těžkém období přijal v červnu 2021 pověření vést po přechodnou dobu nemocnici do doby ukončení výběrového řízení na post ředitele,“ informuje starosta města Čáslavi Vlastislav Málek. Ten uvedl, že Cimický zemřel 17. ledna.

„Svým rozvážným, klidným jednáním se výrazně zasloužil o zklidnění atmosféry a pomohl nastavit procesy, na které nová paní ředitelka navázala. Jeho odchod je bolestivý, ztrácíme v něm obětavého kolegu, erudovaného ekonoma, který se hluboce zapsal do našich srdcí jako čestný člověk. Upřímnou soustrast všem pozůstalým,“ dodává Málek.

Ing. Jiří Cimický | Městská nemocnice Čáslav
Řízením Městské nemocnice Čáslav byl Jiří Cimický pověřen od 3. 6. 2021. Jeho posláním bylo co nejdříve stabilizovat personální situaci v nemocnici a udržet tak dostupnost lékařské péče pro všechny obyvatele regionu. Rada města předtím přijala 31. 5. rezignaci ředitele Ing. Rudolfa Bubly. Nová ředitelka Městské nemocnice Čáslav Dita Mlynářová do funkce nastoupila oficiálně 15. 10. 2021. Lékařku s právnickým vzděláním, primářskou licencí v urgentní medicíně, bohatými zkušenostmi v anesteziologii a praxí z ministerstva zdravotnictví do pozice ředitelky jmenovala Rada města 15. 9. 2021. Cimický v čáslavské nemocnici působil od února roku 2021 jako ekonomický náměstek. Od roku 2017 zastával funkci zástupce ředitele pro ekonomiku a provoz Městské nemocnice v Městci Králové. Cimický vystudoval Vysokou školu Ekonomickou v Praze. Přes 20 let působil v oblasti ekonomiky a financí ve velkých institucích (Hypoteční banka, Český Telecom, Tesco Stores). Žil v Kolíně. 

Jaké největší problémy řešil tehdy pověřený ředitel Městské nemocnice Čáslav Jiří Cimický? červen 2021

Sdílejte: