Nepřijímají pacienty záchranky. Uzavírají 3 ambulance

Městská nemocnice Čáslav nepřijímá pacienty od rychlé záchranné služby. Po zastupitelstvu vedení města oznámilo, že v městské nemocnici končí dočasně i lůžková péče na interně. Od září bude i dočasně uzavřena kardiologická, cévní (angiologická) a revmatologická ambulance.

Jak zaznamenal mimořádné jednání čáslavských zastupitelů o krizi v nemocnici redaktor Českého rozhlasu Josef Podolák

audio: Český rozhlas, 10. 8. 2021, foto, koláž: fenomens.cz

Tisková zpráva: Informace o omezení provozu interního oddělení MN Čáslav od 1.9.2021

V současné době prochází MN Čáslav personální krizí, kdy dochází k výměně lékařů a zdravotního personálu. V důsledku toho bude od 1.9.2021 dočasně pozastavena LŮŽKOVÁ PÉČE NA INTERNÍM ODDĚLENÍ. V této souvislosti dojde s účinností od 18. 8. 2021 až do odvolání k pozastavení příjmu nových pacientů na toto oddělení.

Péče o stávající pacienty interního oddělení bude plně zajištěna a provozy ostatních oddělení, tj. gynekologicko-porodnického, chirurgie, dětského a novorozeneckého oddělení, následné péče a oddělení komplementu budou koordinovány tak, aby dočasný stav neomezil jejich fungování. Nemocnice bude v této záležitosti v intenzivním kontaktu se Zdravotnickou záchrannou službou a okolními poskytovateli zdravotních služeb. Současně probíhají intenzivní jednání a aktivity, které by měly nemocnici ve výhledu pěti měsíců stabilizovat.

AMBULANTNÍ INTERNÍ PÉČE pro vyřešení akutního problému bude od 1.9.2021 zajištěna v rámci Interní příjmové ambulance ve všední dny v čase 7,30-15,30 hodin. V rámci specializovaných interních ambulancí bude pro předem objednané pacienty i nadále zachován provoz Gastroenterologické ambulance (pondělí až pátek) a Diabetologické ambulance (od 1.9. každé pondělí a čtvrtek).

Od 1.9.2021 budou až do odvolání UZAVŘENY: kardiologická, cévní (angiologická) a revmatologická ambulance. Pro dispenzarizované (tj. chronické neakutní) pacienty bude pracovat interní ambulance i nadále v nové budově. Pacienti zde budou po předchozím objednání ošetřeni ve všedních dnech od pondělí do pátku v čase 7,30-15,30 hodin.

O dalším vývoji situace na interním oddělení a aktuálně poskytovaných službách pro pacienty Vás budeme nadále průběžně informovat.

zdroj: Město Čáslav, Tisková zpráva z 17. 8. 2021

Související:
Radnice najala na krizi v nemocnici dvě externí firmy
Minutu po minutě: mimořádně o krizi v nemocnici
Kdo v čáslavské nemocnici skončil, je ve výpovědi?
Místostarosta Horský z radnice: PRAVDA NEKŘIČÍ
Primářka ARO: Akutní péče i porodnice v ohrožení
Jak se z nemocnice volá zastupitelům o pomoc. Proč?
(Ne)politická nemocnice. Přemluvte lékaře i sestry
Mimořádná Rada města: Kdo je nový ředitel nemocnice?
Ředitele nemocnice Bublu donutili k rezignaci lékaři

 

ℹČáslavské zprávy nejsou finančně podporovány městem Čáslav.
Tomáš Ouředník

Sdílejte: