REKORD: Legendární Švejkovka přilákala téměř 3 300 účastníků. Organizátor Marek Anděl usiluje i o sochu Josefa Švejka u Putimské brány v Písku

FOTOGRAFIE Z POCHODU + PLÁNY ORGANIZÁTORA / Zájem turistů o tradiční Švejkovu padesátku na Písecku neustále stoupá.  Pořadatel tradiční Švejkovy padesátky hlásí z Písku rekordní účast. Do královského Písku dorazilo 3 228 turistů! Původně Marek Anděl hlavní organizátor odhadoval téměř 3 000 lidí. Po jeho aktuálním přepočítaní je číslo ještě vyšší! 

Stovky lidí šly pěšky, jiní na kolech a objevili se i účastníci na koloběžkách. Řada lidí šla také s kočárky. Hlavním centrem letošního turistického pochodu bylo stylově nádvoří Středověké krčmy v Písku. Dorazil i samotný  “živý” Josef Švejk, paní Müllerová a feldkurát Otto Katz. Pravděpodobně nejatraktivnějším zastavením je vždycky obec Putim.

33. ročník Švejkovy padesátky – počet účastníků – celkem = 3 228 lidí

11 km – 900 lidí
13,5 km – 275
15 km – 243
16 km – 80
19 km – 777
35 km – 144
40 km – 508
50 km – 301

Legendární filmová postava Josefa Švejka znovu ožila v roce 2011 zásluhou Marka Anděla. Ten navázal na předchozí tradici Švejkovy padesátky, která sahá až do roku 1967. Jak nám potvrdil Anděl  s pochodem se skončilo v roce  1991, což je 25 ročníků. Na tradici potom Anděl navázal a pochod obnovil v roce 2011. Tradice pochodu tak dosahuje letos 33 let, v sobotu 5. 5. 2018 se tedy ve skutečnosti šel už 33. ročník Švejkovy padesátky 1967-1991 = tradice 25 let, 2011-2018 = obnovená tradice 8 let).

PRO ZOBRAZENÍ FOTEK STAČÍ KLIKNOUT na modrý ČTVEREČEK “SYMBOL” F,
neboli ikonku facebooku v pravém rohu

Legendární Švejkovka přilákala téměř 3 300 účastníků. Organizátor Marek Anděl usiluje i o sochu Josefa Švejka u Putimské…

Zveřejnil(a) písek.fenomens.cz dne Sobota 5. květen 2018

Marek Anděl provozuje také Elektrárnu královského města Písku. Rád by na Švejkově popularitě “vystavěl” i další propagaci města. Během pochodu vybíral peníze, protože usiluje o sochu Josefa Švejka. Podle něj by ideálním místem bylo okolí známé Putimské brány v Písku. Anděl ví, že to bude ještě dlouho trvat, než prosadí tento záměr, který by podle současného zastupitele i radního města zvýšil atraktivitu Písku pro turisty. Dosud je jediná socha Švejka v obci Putim, kde se také nedaleko od ní nachází dům, kde se natáčel film o Švejkovi. Autorem postavy vojáka Josefa Švejka je spisovatel Jaroslav Hašek. 

Jednotlivé trasy 8. ročníku Švejkovy padesátky

11 km pěší trasa z Písku do Putimi
po břehu Otavy, kolem Zátavského mostu k soutoku Otavy a Blanice, do Putimi a zpátky do Písku vlakem

13,5 km pěší trasa z Písku do Putimi
po břehu Otavy přes Václavské předměstí, lesem k Malým Nepodřicím, kolem Zátavského mostu k soutoku Otavy a Blanice, do Putimi a zpátky do Písku vlakem

15 km pěší trasa z Písku – Písecké hory
okruh většinou pod korunami stromů Píseckých hor po naučné stezce – Cestě drahokamů

16 km pěší trasa z Písku do Ražic
trasa na Ražický hudební festival Rockem proti rakovině

19 km pěší / cyklo trasa z Písku
přes Smrkovice do Putimi, a zpět do Písku po proudu řeky Otavy

35 km pěší / cyklo trasa z Protivína
z Protivína přes Myšenec kolem řeky Blanince, přes les Hůrku, , do Pohádkové kovárny v Selibově a přes Putim po břehu Otavy do Písku

40 km pěší / cyklo trasa z Písku
přes Kestřany do Štěkně, Čejetice, Sudoměř a památník Jana Žižky a přes Putim kolem řeky Otavy zpět do Písku (trasa je jako rovinatá)

50 km pěší / cyklo trasa z Písku
Z Písku proti proudu řeky nad Václavskými skálami k Malým Nepodřicům a do Kestřan. Odtud na vrch Pikárnu a přes hráz rybníka Řežabinec k Žižkově mohyle a do Štětic. Dále přes Heřmaň do Hůrek a Selibova. Odtud do Putimi a zpět do Písku po proudu řeky Otavy.

PRO ZOBRAZENÍ FOTEK STAČÍ KLIKNOUT na modrý ČTVEREČEK “SYMBOL” F,
neboli ikonku facebooku v pravém rohu

PANORAMATICKÉ 360° FOTOGRAFIE ~ POZVÁNKA NA AKCI ~ TIP NA VÝLET / Legendární filmová postava Josefa Švejka znovu ožívá…

Zveřejnil(a) písek.fenomens.cz dne Pátek 4. květen 2018

 

další