Kdo přichází do čáslavské nemocnice? Primář, jeho zástupce i staniční sestra

Městská nemocnice Čáslav bude mít nového primáře chirurgického oddělení. Potvrzuje to místostarosta pro zdravotnictví MUDr. Ervin Petrikovič a MUDr. Ctibor Provazník (oba ČSSD a NEZÁVISLÍ). Ten je pověřen vedením nemocnice v Čáslavi.  Na čáslavské chirurgické oddělení již brzy nastoupí nový primář MUDr. Vladimír Červinka, Ph.D. 

Bez 3 ambulancí, 36 lůžek interny i pacientů záchranky
Vozí již záchranka pacienty do Čáslavi? Názory se liší
Kdo v čáslavské nemocnici skončil, je ve výpovědi?

„Pan primář Červinka je kapacita ve svém oboru, onkochirurg, který se mimo jiné zabývá i operacemi prsů. To je dobrá zpráva pro pacientky z Čáslavi i okolí, protože zde bude mít pan doktor také indikační mamologickou ambulanci. MUDr. Červinka je velmi zkušený lékař, který absolvoval mnoho zahraničních stáží nejen v Evropě, ale i v Americe a dalších státech,“ konstatuje místostarosta MUDr. Ervin Petrikovič.

Petrikovič dále prozradil, že spolu s doktorem Červinkou přijde do čáslavské nemocnice i jeho zástupce. Jde o traumatologa, který se specializuje na ošetřování závažných úrazů či operace kloubů i dlouhých kostí po úrazech. Dalším novým členem tohoto týmu pak bude také staniční sestra.

„Dnes již můžeme tuto informaci potvrdit, máme podepsané smlouvy a tito zdravotníci nastoupí k 1. prosinci,“ dodává Ervin Petrikovič.

Po prvním jednání nové sedmičlenné Rady města Čáslavi, která vzešla z nedávných komunálních voleb, skončila na konci října v čele Městské nemocnice Čáslav Dita Mlynářová. V čele Městské nemocnice Čáslav ji nahradil čáslavský gynekolog Ctibor Provazník. 

Z gynekologické ordinace do zastupitelstva. Nově povede i nemocnici
V Čáslavi hoří obchoďák

Voliči uvěřili volebnímu uskupení ČSSD a NEZÁVISLÍ, že nejlépe ví, jak vyřešit kritický stav Městské nemocnice Čáslav. Komunální volby vyhráli drtivě s 46 %. To je na jedné straně velký úspěch, na druhé obrovská odpovědnost. ČSSD a NEZÁVISLÍ totiž nepotřebují k prosazování nikoho dalšího.

Volební strana ČSSD a NEZÁVISLÍ má jasnou nadpoloviční převahu v městském zastupitelstvu. I přesto se domluvili vítězové na spolupráci s třetím ANO. Do opozice po čtyřech letech odchází dosavadní starosta Vlastislav Málek i místostarosta Martin Horský (oba Čáslav pro všechny). 

ℹTomáš Ouředník, fenomens.cz
s využitím tiskové zprávy Rady města Čáslavi

 
Sdílejte: